Përfitimet shëndetësore të lëngut të turshisë

Prishtinë | 02 Nën 2016 | 20:45 | Nga

Lëngu i turshisë nuk ndihmon vetëm me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve. Sipas studimeve të fundit, ky lëng ka edhe vlera të tjera shëndetësore.

Ja disa prej tyre:

Qetëson muskujt

Ndihmon me hidratimin

Është lëng pa yndyrë që të vjen në ndihmë

Është i përballueshëm nga ana financiare

Përmban plot antioksidantë

Mundet t’ju ndihmojë në përpjekjet për të rënë në peshë

Ndihmon në rënien e nivelit të sheqerit në gjak

Ndihmon me tretjen.

Ëmbëlson aromën e gojës.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme