Si të shpëtoni nga ushqimi i tepërt gjatë ciklit?

Prishtinë | 11 Nën 2018 | 15:36 | Nga Ekonomia Online

Një pjesë e madhe e femrave gjatë ciklit përjetojnë shtim të oreksit.

Dhe zgjidhja më e mirë në këtë rast nuk është të mos hani, por të ushqeheni shëndetshëm(peshk, mish, perime , djathë, arra, fruta të ndryshëm).

Po ashtu me një studim është bërë e ditur se gjatë kohës kur rritet dëshira për të ngrënë hormonet tona janë duke pësuar ndryshime, njofton Klan Kosova.

Këto ndryshime mund të rregullohen me ecje, not apo ndonjë aktivitet tjetër.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme