Lista me të rinjtë më të pasur në botë, mes tyre një shqiptare

Prishtinë | 23 Maj 2023 | 16:02 | Nga Ekonomia Online

Në mesin e njerëzve më të pasur në botë nën moshën 35-vjeçare është edhe një shqiptare.

Ka qenë “Sunday times” që ka publikuar listën duke zbuluar emrat dhe pasurinë e tyre.

Në listë bën pjesë edhe këngëtarja shqiptare, Dua Lipa.

Këngëtarja shqipare renditet t në vendin e 21-të me një vlerë të vlerësuar prej 75 milionë £ në moshën 27-vjeçare.

Lista kryesohet nga Duka i Westminsterit, i cili ka një pasuri prej 9.87 miliardë paundësh.

Lista e plotë:

 1. Duka i Westminsterit, 9.87 miliardë paund
 2. Lady Charlotte Wellesley, 2.17 miliardë paund
 3. Johnny Boufarhat, 1.71 miliardë paund
 4. Ben Francis, 900 milionë paund
 5. India Rose James, 758 milionë paund
 6. Oliver dhe Alexander Kent-Braham, 455 milionë paund
 7. Ed Sheeran, 300 milionë paund
 8. Rory McIlroy, 200 milionë paund
 9. Adele, 165 milionë paund
 10. Timothy Goodwin, 163 milionë paund
 11. Lewis Morgan, 160 milionë paund
 12. Dan dhe Melanie Marsden, 151 milionë paund
 13. David Campbell, 150 milionë paund
 14. Anthony Joshua, 150 milionë paund
 15. Harry Styles, 150 milionë paund
 16. Christian Owens, 101 milionë paund
 17. Vishal Karia, 98 milionë paund
 18. Daniel Radcliffe, 92 milionë paund
 19. Reece Wabara, 83 milionë paund
 20. Charlie Wilson, 83 milionë paund
 21. Dua Lipa, 75 milionë paund
 22. Gareth Bale, 70 milionë paund
 23. Raheem Sterling, 61 milionë paund
 24. Reiss dhe Kris Edgerton, 60 milionë paund
 25. Josh Stevens, 60 milionë paund
 26. Emma Watson, 60 milionë paund
 27. Charlie Morgan, 55 milionë paund
 28. Jackson Quinn, 55 milionë paund
 29. Niall Horan, 54 milionë paund
 30. Ayman Rahman dhe Fateha Begum, 54 milionë paund
 31. Louis Tomlinson, 54 milionë paund
 32. Harry Kane, 51 milionë paund
 33. Cara Delevingne, 50 milionë paund
 34. Christian Facey, 50 milionë paund

Të ngjashme