Manxhukiqi zëvendësues i Muriqit te Fenerbahce

Prishtinë | 15 Sht 2020 | 16:45 | Nga Ekonomia Online

Raportohet se Mario Manxhukiq së shpejti do të veshë fanellën e gjigantit turk, Fernerbahçe.

Sulmuesi kroat nuk e ka ndërmend të rikthehet në Serie A përkundër që është lidhur me një transferim te Milani dhe Fiorentina, transmeton KOHA.

Por, sipas gazetës turke Fanatik ylli kroat tashmë ka arritur marrëveshje me Fenerbahçen, ku do ta zëvendësojë sulmuesin shqiptar Vedat Muriqi i cili është bashkuar me Lazion.

Manxhukiq ishte larguar nga Juventusi në afatin kalimtar të janarit si lojtar i lirë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme