Maska që ndihmon në rritjen e flokëve

Prishtinë | 24 Maj 2023 | 21:10 | Nga Ekonomia Online

Shumë vajza dhe gra kanë problem me flokët e tyre.

Për shkak se ato dëshirojnë çdo herë që flokët e tyre të jenë të gjata dhe të shndritshme.

Kështu krejt çka ju duhet juve që të keni flokë të gjatë është një maskë e duhur.

Ju duhet të merrni një vezë, një lugë mjaltë, një lugë vajë të ullirit dhe një lugë vaj të kokosit, dhe i vendosni në një enë ku i përzieni të gjitha së bashku, ku më pas i vendosni në rrënjët e flokëve tuaj.

Këtë preferohet ta mbani diku rreth 45 minuta, pastaj pastrojeni me ujë të ftohtë.

Videoja më poshtë tregon se si të veproni:

Të ngjashme