Maska që parandalon plakjen e duarve

Prishtinë | 22 Dhj 2022 | 00:09 | Nga Ekonomia Online

Është i pashmangshëm procesi i plakjes, dhe për të gjithë vjen dikur, herët ose vonë.

Shenjat e para të plakjes vërehen në lëkurën tonë kur fillojnë të shfaqen rrudhat e para, kryesishit në fytyrë dhe qafë.

Ndoshta vërejmë rrudhat e para në fytyrë për shkak se fytyra është qendra e vëmendjes sonë.

Por në fakt, nuk është vetëm fytyra ajo që e tregon moshën tonë.

Edhe duart kalojnë një proces transformimi, madje ato mund të vijnë në pikën ku duken shumë keq sepse ne nuk tregojmë vëmendje ndaj kujdesit për to.

Lëkura në duart tona është shumë e hollë dhe senzitive, prandaj gjithmonë tregon edhe shenjat e plakjes.

Në kombinim me efektet e dëmshme nga shamponi për larjen e enëve që gratë zakonisht janë në kontakt të përhershëm me të, mund të imagjinoni se sa keq mund të jetë lëkura juaj e duarve nëse nuk kujdeseni për të.

Por, për fat të mirë, ne ju sjellim një maskë natyrale që ju ndihmon që të keni duar më të buta, plot shkëlqim dhe largon qelizat e vdekura, transmeton klankosova.

Madje, për këtë maskë, ju nuk do të duhet të shpenzoni shumë para, pasi përbërësit e kësja maske sigurisht se i keni në shtëpitë tuaja.

Përbërësit:

Vaj ulliri

Kanellë

Sheqer kaf

Si ta përgatisni këtë maskë?

Krejt çfarë duhet të bëni është të përzieni të gjithë përbërësit dhe ta aplikoni këtë pastë në duart tuaja. Masazhojeni lehtë maskën në duart tuaja dhe më pas shpëlani duart me ujë të vakët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme