Mbi 100 fëmijë nën 9 vjeç të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Prishtinë | 02 Shk 2022 | 16:23 | Nga Ekonomia Online

2 mijë e 590 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Nga Ministria e Shëndetësisë kanë bërë të ditur se në mesin e të infektuarve janë 113 fëmijë nën moshën 9 vjeç.

290 të infektuar janë të moshës 10-19 vjeç, 339 të moshës 20-29 vjeç dhe 453 të moshës 30-39 vjeç.

38 persona të infektuar janë mbi moshën 80 vjeç.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme