Mbyllen kufijtë e Greqisë

Prishtinë | 01 Pri 2024 | 12:51 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka bërë të ditur se prej nesër, nga ora 06:00 në mëngjes, deri në ora 06:00 të datës 4 prill, kufijtë e Greqisë do jenë të mbyllur.

Kjo si pasojë e një greve 48-orëshe të paralajmëruar nga shërbimi doganor grek, shkruan lajmi.net.

“MPJD njofton shtetasit e saj se kalimi i kufirit do të lejohet vetëm për këmbësorët, pa bagazhe dhe për personat me probleme serioze shëndetësore”, është thënë në njoftimin e Ministrisë.

Njoftimi i plotë:

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës njofton të gjithë shtetasit e Republikës së Kosovës se që nga nesër, më datë 2 prill 2024, me fillim në ora 06:00 të mëngjesit e deri me datën 4 prill 2024, në ora 06:00 të mëngjesit kufijtë e Greqisë do të jenë të mbyllur, si pasojë e një greve 48 orëshe të paralajmëruar nga shërbimi doganor grek.

MPJD njofton shtetasit e saj se kalimi i kufirit do të lejohet vetëm për këmbësorët, pa bagazhe dhe për personat me probleme serioze shëndetësore.

Të ngjashme