Meloni për vizitë në Serbi, do të pritet nga Vuçiqi

Prishtinë | 03 Dhj 2023 | 12:28 | Nga Ekonomia Online

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Siç bën të ditur, zyra për media e Vuçiqit pas pritjes së saj në orën 13:00, pason takimi mes dy liderëve, transmeton Klankosova.tv.

Më pas është planifikuar një deklarim për media i Vuçiqit dhe Melonit.

Kjo është vizita e parë e Melonit në Serbi që prej zgjedhjes së saj si kryeministre e Italisë.

Të ngjashme