Mënyra natyrale për të rigjeneruar thonjtë

Prishtinë | 26 Maj 2023 | 00:27 | Nga Ekonomia Online

Shumë njerëz thonjtë e tyre  i rregullojnë në qendra të estetikës.

Mirëpo shumë të tjerë preferojnë të mos shkojnë atje për arsye të ndryshme duke filluar nga çmimet e shtrenjta.

Thonjtë mundeni t’i rregulloni edhe në kushte shtëpie me produktet shumë të thjeshta.

Vaj i vitaminës E riparon dhe drejton thonjtë e dëmtuar dhe të brishtë. Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut dhe rritjen e thonjve.

Përdorimi i vajit të kokosit mbron thonjtë nga efektet e radikalëve negativ.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme