Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Mbi 37 mijë persona u vranë nga 7 tetori

Prishtinë | 10 Qer 2024 | 14:48 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 37 mijë e 124 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në nga 7 tetori.

Shifrat e raportuara nga kjo ministri nuk bëjnë dallim mes luftëtarëve dhe civilëve, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

“84 mijë e 712 të tjerë janë lënduar. Rreth 40 palestinezë u vranë dhe 218 u plagosën në 24 orët e fundit”, shtoi tutje ministria.

Të ngjashme