Modric po largohet nga Reali, kush do ta mbajë numrin 10-të

Prishtinë | 11 Maj 2024 | 16:53 | Nga Ekonomia Online

Mesfushori kroat, Luka Modric nuk do të rinovojë me Real Madridin dhe do të largohet falas nga bardhezinjtë, duke lënë të lirë numrin ’10’, që me sa duket do t’i shkojë Mbappe.

Megjithatë, sipas mediave spanjolle opsion është që Vinicius të marrë numrin 10-të, ndërsa Mbappe të marr numrin 7 që për momentin e mban Vinicius.

Pas 12 vitesh me shumë trofe, Modric duket se do të nis një aventurë të re larg Madridit, me shumë mundësi në MLS.

Modric do të luajë edhe 5 ndeshje me fanellën e Real Madridit deri në fund të sezonit.

Të ngjashme