Moti sot: I vranët dhe me intervale me diell

Prishtinë | 02 Maj 2023 | 07:56 | Nga Ekonomia Online

Moti sot mbi Kosovë do të i vranët dhe me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu.

Ndërkaq, në disa zona të kufizuara parashihen mundesit për shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale të ditës do të sillen nga 6 deri në 9 gradë Celsius, derisa ato maksimalet nga 16 deri në 20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperendimit.

Të ngjashme