Mustafa e kujton Rugovën: Vetëm me përkrahjen e Amerikës, Kosova do të bëhet shtet

Prishtinë | 02 Dhj 2021 | 09:58 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka kujtuar presidentin historik, Ibrahim Rugova në datën e lindjes së tij.

Mustafa ka shkruar se Rugova ishte prijës që kishte besim të pakufi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Në Ditëlindjen e Presidentit Historik, Ibrahim Rugova, kujtoj udhëheqësin unik të Kosovës me vizion të hapur. Rugova kishte besim në njerëzit; ai më shumë se çdokush tjetër e njihte mentalitetin, filozofinë, traditën dhe kërkesat e tyre. Ishte prijës që kishte besim të pakufi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me bindje të fuqishme, profetike, përsëriste se vetëm me përkrahjen e SHBA-së Kosova mund dhe do të bëhet shtet. Profetizmi i tij vlen po aq edhe për ditët e sotme”, ka shkruar Mustafa. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme