90 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje të rëndë

Prishtinë | 08 Pri 2021 | 09:38 | Nga Ekonomia Online

90 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin Regjional të Pejës. Sipas njoftimit 2 pacientë janë në Respirator (CPAP), 64 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Spitali njofton se 5 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 14 të vdekur nga koronavirusi dhe 685 raste të reja.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme