“Albin Kurti mund ta fshijë historinë e Vetëvendosjes, por jo historinë e Kosovës”

Prishtinë | 07 Qer 2021 | 09:23 | Nga Ekonomia Online

Zyrtari i PDK-së Arton Muhaxheri rastin e djeshëm me veteranin e UÇK-së Faik Fazliun po e sheh si përpjekje të Albin Kurtit për ta fshirë një pjese të historisë së Kosovës duke dal kundër UÇK-së dhe duke persekutuar veteranë të UÇK-së.

Ky është postimi i plotë i Muhaxherit;

“Albin Kurti mund ta fshi historinë e levizjes se tij por ai asnjëherë nuk do të mund ta fshi historinë e Kosovës me gjithë përpjekjet që po i bënë duke dal kundër UÇK-se dhe duke maltretuar e persekutuar veteranë të luftës së UÇK-së sepse do të ballafaqohet me rezistencë qytetare.”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme