Cufaj: Jemi thellësisht të trishtuar nga vdekjet në Gjermani

Prishtinë | 15 Kor 2021 | 17:29 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori në detyrë i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e 33 gjermanëve nga vërshimet e ujit.

Ai me anë të një postimi në Twitter ka shkruar se bashkëndiejnë me të afërmit e tyre.

“Jemi thellësisht të trishtuar nga humbjet tragjike të jetëve njerëzore dhe raportet e personave të zhdukur në Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz dhe në Saarland si rezultat i shiut të madh dhe përmbytjeve”.

“Ne bashkëndiejmë me të afërmit e tyre”, ka thënë Cufaj.

Të ngjashme