Digjet hapësira e varrezave në fshatin Broliq të Pejës

Prishtinë | 31 Kor 2021 | 17:20 | Nga Ekonomia Online

Një pjesë e hapësirës në varrezat e fshatit Broliq të Pejës është përfshirë nga zjarri.

Kjo zonë e cila është diku rreth pesë hektarë ishte përfshirë nga zjarri sot. Qytetarët për klankosova.tv kanë thënë se në vendin e ngjarjes ishin edhe zjarrfikësit dhe se kishin arritur ta menaxhojnë situatën.

Ata thanë se kishte dëme të vogla materiale si dhe nuk ka lëndime në njerëz, njofton Klankosova.tv.

Të ngjashme