E dhimbshme, vdes nënkoloneli i FSK-së një ditë para formimit të Ushtrisë

Prishtinë | 13 Dhj 2018 | 17:04 | Nga Ekonomia Online

Në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë ish- ushtari i UÇK-së dhe njëherit pjesëtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Ali Sinani.

Sinani ishte nënkolonel i FSK-së, shkruan Indeksonline.

Sinani megjithëse ndër vite i ka shërbyer atdheut, nuk arriti dot të mirëpres momentin e transformimit të FSK-së në Ushtri.

Varrimi i të ndjerit pritet të bëhet nesër gjatë ditës.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme