Gazetarja Albulena Mavraj fiton çmimin e parë për gazetari në sektorin e ekonomisë

Prishtinë | 18 Sht 2020 | 18:09 | Nga Ekonomia Online

Instituti Riinvest në bashkëpunim me Bashkimin Evropian, BIRN-in dhe AGK-në, në kuadër të projektit “Kontributi në forcimin e gazetarisë së pavarur, hulumtuese dhe të dobishme për publikun, si dhe në lirinë e shprehjes në Kosovë” të financuar nga BE-ja dhe zbatuar nga BIRN dhe AGK, pas trajnimit gjashtëmujor të gazetarëve të sektorit të ekonomisë në Kosovë, ka shpallur fituesit e tri çmimeve të para.

Çmimin e parë në këtë garë e ka fituar gazetarja e sektorit të ekonomisë në gazetën “Epoka e re”, Albulena Mavraj. Ndërkaq çmimin e dytë e ka fituar Albiona Hajdari, kurse çmimin e tretë Lulzim Ahmeti.

No description available.
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme