Gjatë shtatorit, Vuçiqi dy herë në Kosovë, në veri dhe në jug

Prishtinë | 23 Gus 2018 | 16:11 | Nga

Kryetari i Serbisë Aleksander Vuçiq gjatë shtatorit do ta vizitojë dy herë Kosovën.

Ai së pari do të bisedojë me serbët e veriut e pastaj me ata të jugut, njofton portali serb“blic”

Vuçiq sot ka thënë se në Kosovë do të vijë më 8 shtator dhe këtu do t’i kalojë 24 orë.

Derisa dita e qëndrimit të tij në veri tashmë është caktuar, “blic” nuk tregon se kur kryetari serb do të qëndrojë në jugun e Kosovës.

Në qarqet serbe politike të Vuçiq vizita e tij në veri po konsiderohet sikur vizita e Sllobodan Millosheviqit në Gazimestan në vitin 1989.

ka theksuar se në veri do të mbajë fjalimin vet më të rëndësishëm në jetë, të cilin ende s’e di në do ta zhvillojë në Zubin Potok, apo në Mitrovicën veriore.

Ai ka paralajmëruar se do vizitojë edhe hidrocentralin e Ujmanit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme