Ipeshkvia sqaron lajmin lidhur me lajmin për tentim vetëvrasje në Katedrale

Prishtinë | 12 Tet 2018 | 18:03 | Nga Ekonomia Online

Ipeshkiva e Kosovës ka dal me një deklaratë lidhur me lajmin për një tentim vetëvrasje në Katedralen e Prishtinës.

“Informojmë të gjithë qytetarët se, lajmi kinse një person ka kërcënuar se do të shkojë në këmbanarën e Katedrales për të bërë vetëvrasje, është i rremë.”, thuhet në komunikatë të Ipeshkvisë.

Siç thuhet në komunikatë ka  qenë një alarm i ekzagjeruar dhe i panevojshëm i institucioneve publike që shkaktuan shqetësim te qytetarët, pa e verifikuar përpara vërtetësinë dhe burimin.

“Një akt i tillë ka shumë pak gjasa të ndodh te Katedralja, pasi gjithnjë aty janë personat përgjegjës dhe vendi është nën vëzhgim të përhershëm”, thuhet në deklaratën e Ipeshkvi-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme