Ish-kreu i PDK-së, Kadri Veseli feston ditëlindjen

Prishtinë | 31 Maj 2021 | 08:05 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli feston sot ditëlindjen.

Kadri Veseli ka mbushur sot 54 vite, ndërsa, kjo është ditëlindja e parë që ai po e kalon në Hagë, pas arrestimit nga Specialja në vitin e kaluar.

Ai u  lind më 31 maj të vitit 1967 në Mitrovicë. Shkollimin fillor e kreu në shkollën “Ismail Qemali” në Bair të Mitrovicës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme