Komandanti i KFOR-it dhe ai i forcave të Sllovenisë flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

Prishtinë | 19 Nën 2021 | 13:16 | Nga Ekonomia Online

Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari dhe ai i forcave të Sllovenisë, Miha Skerbinc kanë folur për situatën e sigurisë në Kosovë.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga faqja e KFOR-it, ku thuhet se të dy gjeneralët janë takuar për të diskutuar për situatën operative dhe të sigurisë në Kosovë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme