“Mos u përziej në punët e Kosovës”

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 16:45 | Nga Ekonomia Online

Pas deklaratës së Zoran Zaevit se themelimi i Ushtrisë së Kosovës ishte i hershëm, Aleanca Shqiptare në Maqedoni i reagoj menjëherë duke kërkuar që të i tërheq menjëherë fjalët.

Këtë reagim e ka bërë lideri i Aleancës Shqiptare, Ziadin Sela përmes Facebooki’it.

Sipas Selës, Zaevi me këto deklarata po e tregon fytyrën e tij të zezë nacionaliste dhe se po vë në dyshim raportin e tij me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Po ashtu lideri i Aleancës Shqiptare theksoi se Kosovën pa ushtri e dëshiron vetëm Serbia dhe Rusia.

Ziadin Sela i sugjeroi që të Zaevi që të i shikoj punët e Maqedonisë dhe të mos përzihet në politikën e brendshme të Kosovës.

Më poshtë keni reagim e plotë të Ziadin Selës:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme