Nesër mot i nxehtë, temperaturat deri në 30 gradë

Prishtinë | 01 Gus 2020 | 16:44 | Nga Ekonomia Online

Nesër do të mbajë mot i nxehtë dhe relativisht i qetë, transmeton Klan Kosova.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes në rrafshin e Kosovës, ndërsa në Dukagjin do të fryjë erë nga i njëjti drejtim me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

Të ngjashme