MSh publikon renditjen e re të qyteteve nëpër zona sipas rrezikshmërisë

Prishtinë | 04 Dhj 2020 | 18:36 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e përditësuar se si do të ndahen qytetet në javën e ardhshme nëpër zona, sipas rrezikshmërisë së përhapjes së virusit.

Në zonën e kuqe janë 21 komuna: Prishtina, Fushë -Kosova, Graçanica, Gjakova, Zveqani, Zubin Potoku, Obiliqi, Mitrovica e Jugut, Mitrovica e Veriut, Leposaviqi, Lipjani, Kamenica, Drenasi, Kllokoti, Vitia, Podujeva, Peja, Vushtrri, Shtime, Ferizaj, Gjilan.

Në zonën e verdhë janë 10 komuna: Suhareka, Shterpca, Klina, Hani i Elezit, Skenderaj, Istogu, Parteshi, Rahoveci, Prizreni dhe Ranilluga.

Në zonën e gjelbër janë 7 komuna: Malisheva, Deçani, Novo-Berda, Kaçanik, Junik, Dragash dhe Mamushë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme