Ramadani: Vuçiq, Daçiq dhe Gjuriq po i mohojnë krimet e kryera në Kosovë

Prishtinë | 18 Mar 2019 | 18:45 | Nga Ekonomia Online

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Burim Ramadani, ka thënë se lidershipi i Serbisë po i mohon krimet e kryera në Kosovë.

Sipas tij, mohimi i krimeve është më shumë sesa ekzekutimi i krimeve të reja.

“Mohimi i krimeve është më shumë sesa ekzekutimi i krimeve të reja dhe këtë po e shohim nga lidershipi i Serbisë”.

“Vuçiqi, Daçiqi dhe Gjuriqi po mohojnë krimet anembanë Kosovës, te kryera gjatë viteve 1998-99, të cilat u patën ndalur për shkak të intervenimit humanitar më të suksesshëm në histori, intervenimit të NATO-s”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Ramadanit në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme