Vdes veterani i gazetarisë kosovare

Prishtinë | 13 Qer 2020 | 10:40 | Nga Ekonomia Online

Sot në orët e hershme të mëngjesit, pas një sëmundje të rëndë në Zvicër, ndërroi jetë në moshën 64 vjeçare gazetari i Televizionit të Prishtinës, profesori dhe publicisti Llukman Halili.

I ndjeri para luftës ka punuar gazetar në ish Televizionin e Prishtinës , në Radio Zagreb ,në gazetën “Bota Sot” ndërsa së fundi ishte profesor në Universitetin e Varshavës në Poloni.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet të martën me 16 qershor 2020 në Zvicër.

Të ngjashme