Vidhen 600 euro në një xhami në Gjilan

Prishtinë | 21 Pri 2021 | 10:12 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se person të panjohur kanë hyrë në një xhami në Gjilan dhe nga kasaforta që gjendej brenda xhamisë kanë vjedhur 600 euro.

Sipas policisë rasti ka ndodhur në rrugën “Fadil Jakupi” në Gjilan.

“Rr. Fadil Jakupi. Gjilan 16.04.2021 – 17:40.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se person-a  të panjohur kanë depërtuar brenda objektit të xhamisë dhe nga kasaforta kanë vjedhur 600 (gjashtë qind) € para”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të ngjashme