Ndërroni disa nga zakonet tuaja dhe humbni peshë

Prishtinë | 30 Sht 2022 | 21:47 | Nga Ekonomia Online

Të gjithë e dini se për të humbur peshë duhet shumë punë dhe mundim.

Megjithatë disa studime kanë treguar se zakonet tuaja luajnë shumë rol në këtë drejtim.

Nëse i ndërroni disa nga to të humbni peshë pa mund dhe shumë përpjekje.

Krijoni regjim edhe për pirjen e ujit.


Blini mollë ose banane para vaktit të tuaj.

Mund të ju duket qesharake, por ushqimet e nuhatura sikurse bananja ose molla para vaktit tuaj mund të ju ndihmojnë për ta zvogëluar urinë – gjë që ju ndihmon të hani më pak se sa keni menduar fillimisht. Pra shkoni blini disa mollë ose banane.

Hani në enë blu, kjo ngjyra ua ul oreksin


Hani vezë për mëngjes dhe ushqime pikante për drekë

Lëvizni sa më shumë gjatë ditës edhe në ato pak mundësi që keni

Flini në dhomë të freskët – 18 gradë Celsius

Përtypeni ushqimin ngadalë

Pini një gotë verë çdo ditë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme