Në Ambasadën e Kosovës në Shkup përurohet busti i Shën Terezës, e pranishme në ceremoni edhe Osmani

Prishtinë | 11 Sht 2023 | 08:31 | Nga Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani do të marrë pjesë në ceremoninë  e përurimit të bustit të Shën Terezës, në hapësirën e Ambasadës së Kosovës në Shkup.

Sipas zyrës për media të saj, ky organizim mbahet në orën 18:00.

Në këtë ceremoni do jenë të pranishëm edhe presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski dhe ai i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Të ngjashme