Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

Prishtinë | 19 Maj 2024 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë, raporton Ekonomia Online.

Allen është pritur nga presidentja Osmani.

Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja.

Të ngjashme