Neymar kryen me sukses operacionin, do të mungojë 4 muaj

Prishtinë | 10 Mar 2023 | 18:53 | Nga Ekonomia Online

Në një deklaratë, Paris Saint-Germain konfirmoi se Neymar iu nënshtrua një operacioni këtë të premte në spitalin në Doha të Katarit, për të kapërcyer dëmtimin në kyçin e këmbës së djathtë të marrë në ndeshjen kundër Lille, më 16 shkurt.

Klubi konfirmon se operacioni, i cili u ndoq nga mesfushori brazilian, Rodrigo Lasmar, ishte i suksesshëm dhe se sulmuesi 31-vjeçar tani po fillon protokollin e pushimit dhe të kujdesit pas operacionit.

Në buletinin e mëparshëm klinik, PSG përparoi me një kohë rikuperimi të vlerësuar prej tre deri në katër muaj.

Të ngjashme