Nisin korrje-shirjet, Kurti e vazhdon traditën e kryeministrave, hip në kombanjë

Prishtinë | 03 Kor 2022 | 11:49 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka zhvilluar vizite tek bujqit e Sopisë së Therandës, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci.

Siç bëjnë rëndom kryeministrat e Kosovës, edhe Kurti e ka vazhduar këtë traditë dhe ka shpërndarë foto nga kombaja.

Në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar se “15 hektarë grurë i kanë korrur vëllezërit Beqiraj në Sopi të Therandës këto ditët e fundit. Edhe 50 hektarë të tjerë do t’i korrin gjatë javës së ardhshme”.

Postimi i tij i plotë:

15 hektarë grurë i kanë korrur vëllezërit Beqiraj në Sopi të Therandës këto ditët e fundit. Edhe 50 hektarë të tjerë do t’i korrin gjatë javës së ardhshme. Me ministrin e bujqësisë Faton Peci vizituam anën tjetër të bukës sonë, atë të punës dhe djersës së bujqve tanë.

Të ngjashme