Obama pas vdekjes së ish-Presidentit: Zemrat na u lënduan por janë të mbushura me mirënjohje

Prishtinë | 01 Dhj 2018 | 08:58 | Nga Ekonomia Online

Familja Obama ka lëshuar një deklaratë pas vdekjes së ish-Presidentit amerikan George H.W. Bush.

Familja thotë se SHBA-të kanë humbur një patriot.

Deklarata shton: “Derisa zemrat tona janë të lënduara sot, ato janë gjithashtu të mbushura me mirënjohje”.

“Jeta e George H.W. Bush është një testament për nocionin se shërbimi public është një thirrje fisnike dhe e gëzueshme”.

“Ai bëri mrekulli gjatë udhëtimit të tij”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme