Osmani i pret sot në takim senatorët amerikanë, Murphy dhe Peters

Prishtinë | 22 Maj 2023 | 11:20 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot do të pres në takim një delegacion të Kongresit amerikan të përbërë nga Senatorët, Chris Murphy dhe Gary Peters.

Takimi do të fillojë nga ora 13:15, mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit, ndërkaq pas takimit do të ketë edhe deklarim për media.

Pos Osmanit, senatorët amerikan do të priten në takim edhe nga kryeministri Albin Kurti.

Të ngjashme