Osmani nga Samiti i Brdo Brijunit: Kosova vazhdon të luajë një rol për të ardhmen e rajonit

Prishtinë | 11 Sht 2023 | 12:09 | Nga Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani, nëpërmjet një postimi në platformën X, ka shkruar se Kosova po luan një rol aktiv në të ardhmen e Ballkanit.

Osmani, e cila është e ftuar në Samitin e Brdo Brijunit, ka potencuar se është mirënjohese për pritjen e ngrohtë që iu është bërë në Shkup.

“Kosova vazhdon të luajë një rol aktiv për të kontribuar në të ardhmen e rajonit tonë dhe është e përkushtuar në rrugën tonë euroatlantike”, ka shkruar ajo.

Të ngjashme