Osmani për tragjedinë në Finlandë ku u plagos një vajzë nga Kosova: Ndajmë dhimbjen me familjet

Prishtinë | 03 Pri 2024 | 15:54 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në një shkollë në Finlandë.

Si pasojë e të shtënave një fëmijë vdiq dhe dy të tjerë u plagosën, njëri prej të plagosurave është nga Kosova.

Osmani tha se ndan dhimbjen me familjet e prekura.

“Shërim të shpejtë për të lënduarit”, tha ajo.

Të ngjashme