Osmani takohet me drejtoreshën e korpusit për paqe të ShBA-së

Prishtinë | 29 Maj 2024 | 16:30 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Drejtoreshën e Korpusit për Paqe (Peace Corps) të SHBA-së, Carol Spahn.

Osmani e Spahn kanë diskutuar për baskëpinimin mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Pas takimit, presidentja Osmani e drejtoresha Spahn kanë mbajtur një konferencë për media.

Të ngjashme