Pas lajmeve për ndarjen nga Ben Affleck, Jennifer Lopez anullon turneun e saj, zbulohet arsyeja

Prishtinë | 03 Qer 2024 | 13:57 | Nga Ekonomia Online

Aktorja dhe këngëtarja e njohur Jennifer Lopez ka anuluar turneun e saj “Live Nation”, mes lajmeve për ndarjen nga bashkëshorti Ben Affleck.

“Jennifer po merr pushim për të qenë me fëmijët e saj, familjen dhe miqtë e ngushtë,” deklaruan organizatorët e turneut për mediat e huaja.

Turneu ishte menduar të fillonte më 26 qershor në Orlando, Florida dhe të përfundonte në Hjuston më 31 gusht, ndërsa përsa i përket biletave të shitura organizatorët njoftuan se fansave do iu rikthehen të gjitha paratë.

Një reagim ka ardhur edhe nga vetë këngëtarja në faqen e saj zyrtare OntheJlo duke iu kërkuar ndjekës fansave të saj për vendimin e papritur.

Jennifer Lopez dhe Ben prej kohësh janë në qendër të vëmendjes së medias rozë, për shkak të lajmeve se dyshja po pëson një krizë në marrëdhënie.

Ndonëse çifti ka vendosur që të heshtë në lidhje me këto lajme, një nga të afërmit e tyre tha se Jennifer dhe Affleck duan të kalojnë pak kohë të ndarë, për të parë nëse kjo marrëdhënie është e duhura për të dy.

“Ata duan të qëndrojnë vetëm për një kohë, për të kuptuar nëse kjo marrëdhënie është e duhura për të dy”, tha burimi për US Weekly.

Ai shpjegoi gjithashtu se stili i jetesës që secili prej tyre ka zgjedhur nuk përputhet me atë të tjetrit, ndërsa Ben Affleck thuhet se është i “presionuar” nga kërkesat e përditshme të gruas së tij.

Jennifer Lopez, megjithatë, nuk duket aq e prirur për t’u fokusuar në problemet në marrëdhënien e tyre tani, pasi ajo është e zënë me fillimin e turneut të saj.

“Ajo është shumë e fokusuar në punën e saj. Detyrimet e saj profesionale gjatë kësaj periudhe janë shtuar”, tha burimi, duke përfunduar.

Çifti që u martua në vitin 2022, pasi u ribashkuan pas shumë vitesh, tregon se dalëngadalë po i drejtohen sërish drejt divorcit. E ndërsa arsyeja që çoi në ndarjen e tyre atëherë ishte ekspozimi i marrëdhënies së tyre para publikut dhe paparacëve.

Të ngjashme