PC Prizreni mbetet në Superligë

Prishtinë | 02 Pri 2024 | 17:26 | Nga Ekonomia Online

Proton Cable Prizreni do të jetë anëtare e Prince Caffe Superligës për edicionin e ardhshëm.

Basketbollistët e Proton Cable Prizrenit fituan ndaj New Basket me rezultat 107:67, derisa në sfidën e parë fituan 93:113, për të siguruar qëndrimit në Superligë.

Prizreni ishte më e mirë nga fillimi deri në fund, duke mos e diskutuar asnjëherë fitoren dhe sigurimin në Superligë.

Proton Cable Prizreni ishte renditur në vendin e shtatë në Prince Caffe Superligë.

Të ngjashme