Përfundon takimi Lajçak – Petkoviq, pritet një tjetër takim gjatë ditës

Prishtinë | 18 Pri 2024 | 13:10 | Nga Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi në mes të emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, dhe kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq.

Temë e diskutimit të këtij takimi është çështja e dinarit.

Emisari i BE-së më pas do të ketë një takim edhe me kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimin.

Raportohet se pritet të ketë edhe një takim trepalësh, gjatë ditës shkruan N1.

Ky është takimi i katërt në mes të Kosovës dhe Serbisë, në përpjekjet për gjetjen e zgjidhjes për çështjen e dinarit.

Më herë Lajçak, pati deklaruar se pret nga palët që të arrijnë një marrëveshje.

Të ngjashme