Përfundon takimi me dy kryetarët e veriut, Hovenier s’deklarohet për medie

Prishtinë | 29 Maj 2023 | 10:15 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier pas takimit për më shumë se një orë me dy kryetarët e komunave veriore, nuk është deklaruar për medie, raporton Ekonomia Online. Në këtë takim kanë marr pjesë Ilir Peci kryetar i Zveçanit dhe Izmir Zeqiri kryetar i Zubin Pozokut.

Ndërsa dy kryetarët e komunave në veri që vijnë nga radhët e Vetëvendosjes, nuk kanë shkuar në takim me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier.

Erden Atiq kryetar i Mitrovicës së Veriut nga Lëvizja Vetëvendosje deklaroi se së shpejti do të takohen me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, nga i cili tha se presin mbështetje.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme