Përqafim i ngrohtë i Ramës me Tony Blair, nderohet me çmimin “Çelësi i qytetit”

Prishtinë | 10 Qer 2024 | 12:55 | Nga Valmire Abdullahu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi i qytetit”, raporton Ekonomia Online.

Blair më herët është takuar me presidenten, Vjosa Osmani dhe me kryeministrin, Albin Kurti, teksa ka mbajtur edhe një fjalim në Kuvend për nder të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Të ngjashme