“Albin Kurti i ka braktisur parimet dhe vizionin e Vetëvendosjes”

Prishtinë | 03 Tet 2022 | 22:21 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryetari i Vetëvendosjes dhe ish-deputeti i kësaj partie, Visar Ymeri ka komentuar sjelljen e kryeministrit Kurti dhe qeverise tij gjate këtyre dy viteve.

Sipas tij, një parti që ka premtuar një shtet më demokratik, më tolerant dhe me fokus në zhvillim, po e bën të kundërtën.

“Po i shtyp dhe sulmon pikërisht ata që kanë më së shumti nevojë”, ka thënë ai në Debat Plus.

Sipas Ymerit kjo po ndodhë, sepse Albin Kurti nuk është më në VV dhe ai ka themeluar një parti tjetër, duke mos i ndjekur parimet e vizionin për çka ka qëndruar partia LVV për shumë vite.

Të ngjashme