Ambasada e Kosovës në Kroaci vendos lule në Sllavonski Brod, aty ku sot një vit vdiqën 10 kosovarë

Prishtinë | 25 Kor 2022 | 13:39 | Nga Ekonomia Online

Në njëvjetorin e aksidentit tragjik në Sllavonski Brod të Kroacisë, atje ku vdiqën 10 persona dhe u lënduan 45 të tjerë, sot u vendosën lule.

Delegacioni nga Ambasada e Kosovës në Zagreb, i prirë nga Martin Berishaj u ndau mirënjohje Kryeshefit te Administratës policore Brodsko- Posavska, Antun Valiq, si dhe Perfektit të Perfekturës Brodsko Posavska Danijel Marushiq.

Njoftimi i plotë i ambasadës:

Të ngjashme