As në rundin e dytë kandidatët nuk marrin vota të mjaftueshme për gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese

Prishtinë | 05 Maj 2022 | 17:53 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, në seancën e së enjtes, kanë votuar për të përzgjedhur dy gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës.

Në rundin e dytë të votimit morën pjesë 97 deputetë, por dy nga votat ishin të pavlefshme.

Albert Vediu mblodhi 60 vota, Bardh Vokshi – 52 vota dhe Ertur Maloku – 32 vota.

Asnjëri nga kandidatët nuk ka arritur të marrë vota të mjaftueshme për t’u bërë anëtar i Gjykatës Kushtetuese dhe konkursi duhet të përsëritet.

Lexo më shumë:

Të ngjashme