Begaj bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Prishtinë | 15 Gus 2022 | 16:47 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova, raporton Ekonomia Online.

Begaj më pas do të bëjë homazhe edhe në Kompleksin Memorial të familjes Jashari në Prekaz.

Fillimisht ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidentja Vjosa Osmani.

Begaj është takuar edhe me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti.

Lexo më shumë:

Të ngjashme