Berishaj takon homologun jugkorean

Prishtinë | 04 Maj 2022 | 16:11 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Kosovës në Kroaci Marin Berishaj, e ka takuar homologun e tij nga Koreja e Jugut Hong Sung-Wook.

Berishaj dhe Sung-Wook, biseduan për situatën e krijuar në botë pas invazionit rus në Ukrainë si dhe për gjendjen në bashkësinë ndërkombëtare.

“Në takim u bisedua për situatën e krijuar në botë pas invazionit rus në Ukrainë si dhe për gjendjen në bashkësinë ndërkombëtare, si refleks i luftës në Ukrainë si dhe për marrëdheniet e mira me shtetin korean, duke vu ne pah mbështetjen që pritet të na e bëjnë lidhur me antarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare”, njofton Ambasada e Kosovës në Kroaci përcjell Klankosova.tv.

Të ngjashme